Kovai su vaikus kamuojančiomis odos ligomis – naujausias ultravioletinės irradiacijos prietaisas
2018-02-05

Žvynelinė, baltmė, aknė, egzema, neurodermitas ir kt. – sudėtingos odos ligos, kurias Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ Vaikų skyriuje besigydantiems pacientams nuo šiol įveikti bus lengviau. Tą leis užtikrinti Reabilitacijos centrui padovanotas beveik 3 tūkst. eurų kainuojantis UV irradiacijos prietaisas „Dermalight 1000“. Jis kartu su medikamentiniu gydymu bei odos ligoms gydyti naudojamais specialiais tepalai pagerins gyvenimo kokybę šimtams Reabilitacijos centre besigydančių vaikų.

Pasak Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ Vaikų skyriaus vedėjos, gydytojos reabilitologės Danutos Kropis, nepaisant to, kad į odos ligas dažnai numojama ranka, nes vaikai nuo jų nemiršta, fizinei ir ypač psichologinei jų sveikatai daroma milžiniška žala.

„Vaikų, sergančių įvairiomis odos ligomis, sparčiai daugėja, dėl to jie jaučia didžiulį psichologinį diskomfortą. Todėl odos ligų gydymui turėtume skirti ypatingą dėmesį ir tam reikalingos ne tik aukščiausio lygio specialistų konsultacijos, bet ir naujausia medicininė įranga. Turėdami ją, Reabilitacijos centro specialistai galės taikyti įvairias gydomąsias priemones ir užtikrinti kokybiškesnį gydymą“, – sako D. Kropis.

UAB „Problematika“ padovanotas aparatas sukasi 180° kampu, todėl jį naudoti galima stovint, sėdint ir gulint. Taip pat galima gydyti mažus plotus, pavyzdžiui, nugaros ar kaklo sritis. Be to, integruotas mikroprocesorinis valdymas leidžia tinkamai koreguoti dozę gydymo metu, o pasirinkto gydymo pabaigoje lempos išsijungia automatiškai – tai apsaugo nuo perdozavimo. Dėl didelio UV-intensyvumo procedūros laikas sumažėja, o tai sumažina eritemos formavimą ir kumuliacinę dozę.

Papildoma informacija

Nuo Naujųjų metų įvykdyta reorganizacija, kai „Pušyno kelias“ prijungtas prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL). Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ veikla nepasikeitė – ir toliau čia laukiami visi vaikai bei suaugę, kuriems reikalingos medicininės reabilitacijos ar sanatorinio gydymo paslaugos.

Reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ dirba vaikų pulmonologė, vaikų ligų gydytoja, vaikų neurologė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (reabilitologė), ausų, nosies ir gerklės gydytoja. Be to, centre veikia mokykla, todėl vaikams užtikrinamas mokymosi proceso tęstinumas.

Primename, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams medicininė reabilitacija nekainuoja, o pacientas gali pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą. Daugiau apie tai http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Ligoni%C5%B3-kasos-kaip-gauti-reabilitacij%C4%85.aspx