Dr. A. Pamerneckas: „Neklaidinkime visuomenės – „Pušyno kelio“ durys plačiai atvertos“
2018-01-23

Nuo Naujųjų metų įvykdyta reorganizacija, kai „Pušyno kelias“ prijungtas prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės. Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ veikla nepasikeitė – ir toliau čia laukiami visi vaikai bei suaugę, kuriems reikalingos medicininės reabilitacijos ar sanatorinio gydymo paslaugos.

„Šis Reabilitacijos centras – vienintelė specializuota reabilitacijos vieta vaikams Vilniaus mieste. Sąlygos, sukurtos vaikų reabilitacijai, išties kokybiškos – turime ir renovuotas patalpas, ir baseiną, ir maitinimo paslaugas tose pačiose patalpose, ir čia dirbančius aukšto lygio savo srities profesionalus. Tai pagrindinės priežastys, dėl kurių šeimos, auginančios vienokių ar kitokių sveikatos problemų turinčius vaikus, turėtų rinktis gražiajame Verkių parke, vos 10 minučių kelio nuo miesto centro, įsikūrusį „Pušyno kelią“. Galiu garantuoti, kad jis ne tik tęs savo veiklą, bet tai darys ir efektyviau“, – sako RVUL direktorius dr. Algimantas Pamerneckas.

Tuo metu, Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ vaikų skyriaus vedėja, gydytoja reabilitologė Danuta Kropis pažymi, kad centre yra visos galimybės padėti sergantiems kvėpavimo takų sistemos ligomis, kenčiantiems dėl judamojo-atramos aparato pažeidimų, virškinimo sistemos, nervų sistemos, odos ligų.

„Pastaruoju metu sulaukiame netikėtų klausimų, ar Reabilitacijos centras veikia. Jie kiek stebina, nes dirbame pilnu pajėgumu ir susijungimas su Respublikine Vilniaus universitetine ligonine tam jokios įtakos neturi. Ir toliau teikiame tas paslaugas, kurias teikėme iki Naujųjų metų. Be to, atsinaujiname – turime naujos medicininės įrangos, kuri leis efektyviau gydyti mažuosius pacientus, sergančius odos, kvėpavimo takų sistemos ligomis, taip pat turinčius judamojo-atramos aparato pažeidimus“, – sako gydytoja D. Kropis.

Reabilitacijos centre dirba vaikų pulmonologė, vaikų ligų gydytoja, vaikų neurologė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja (reabilitologė), ausų, nosies ir gerklės gydytoja. Be to, centre veikia mokykla, todėl vaikams užtikrinamas mokymosi proceso tęstinumas.

Primename, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams medicininė reabilitacija nekainuoja, o pacientas gali pasirinkti reabilitacinio gydymo įstaigą. Daugiau apie tai http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Ligoni%C5%B3-kasos-kaip-gauti-reabilitacij%C4%85.aspx