„Auk sveikas"

Sveikatinimo ir ugdymo grupė „Auk sveikas“ yra Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ Vaikų skyriaus padalinys, savo forma primenantis tradicinį vaikų darželį, tačiau turiniu iš esmės skiriasi. Čia kasdienė vaikų priežiūra sietina su nuolatiniu augančio vaiko sveikatos stiprinimu: kasdien vyksta kineziterapeuto vedama mankšta, du kartus per savaitę – užsiėmimai baseine su kineziterapeutu, du kartus per metus atliekamas profilaktinis imuninės sistemos stiprinimas – haloterapijos (druskų kambario) seansai, gydytojui rekomendavus, penkios poliarizuotos šviesos („bioptrono lempa") procedūros per mėnesį, esant reikalui, suteikiama kvalifikuoto gydytojo konsultacija, maitinimas pagal vaiko poreikius, eliminuojant vaiką alergizuojančius maisto produktus ir t. t.
 
Daugelis, dėl įpročio, sveikatinimo grupę vadina tiesiog „darželiu“. Taip ne tik trumpiau, bet kai kurių vaikučių tėveliai ar net seneliai savo vaikystę tarybiniais metais praleido čia – patys lankydami tipišką tarybinių laikų darželį, įsikūrusį Pušyno kelias 27, ar kartkartėmis užklysdavo pažaisti į Verkių regioniniame parke prieš pusę amžiaus įsikūrusio vaikų darželio teritoriją.
 
Prieš daugiau kaip dvidešimt metų, kuomet iš vaikų darželio bebuvo likusios tik sienos, jo vietoje pradėta steigti sanatorija „Pušyno kelias“ ir vaikų reabilitacijos skyrius. Prieš 10 metų jis neatpažįstamai pasikeitė: pastatas suremontuotas, renovuotas. Dėl to didėjo ir poreikiai. Be reabilitacinio gydymo tėveliai pradėjo pageidauti plėsti sveikatinimo ir teikiamų procedūrų bei paslaugų bazę. Taip gimė mintis steigti profilaktinę sveikatinimo grupę „Auk sveikas“. Pradžioje kalbėta apie specialiai pritaikytą grupę alergija sergantiems vaikams, kurie negali lankyti įprasto darželio, tačiau didėjant visuomenės poreikiams šiandien Reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ Vaikų skyriuje jau veikia trys „Auk sveikas“ sveikatinimo ir ugdymo grupės ne tik alergija sergantiems vaikams, bet visiems, kurių tėveliai nori, kad jų vaikai augtų sveiki.
Partneriai