Atvykimo tvarka

Atvykti į Reabilitacijos centrą „Pušyno kelias“ galima su gydytojo siuntimu arba be jo. Pakanka užsiregistruoti telefonu (8 5) 276 4645.

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams medicininę ar ambulatorinę reabilitaciją skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai – sprendžia gydantysis gydytojas pagal paciento sveikatos būklę. Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą jam parankiau vykti.

Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo (2010-03-01) 4 straipsnyje „Teisė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir sveikatos priežiūros specialistą"  numatyta, kad " 1. Pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą." Smulkesnė informacija VLK interneto svetainėje (www.vlk.lt) veikiančiame skyrelis „Medicininė reabilitacija“. 

Rekomenduojama atsivežti:

 1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (kuriame būtų nuotrauka ir asmens kodas);
 2. išrašą iš medicininių dokumentų t. y., šeimos gydytojo pažymą apie Jūsų sveikatą (F-027);
 3. asmeninius daiktus (šlepetes, maudymosi reikmenis (t. t. kepurėlę į baseiną), asmens higienos reikmenis.

Procedūras kiekvienam pacientui individualiai pagal sveikatos būklę paskirs gydytojas. 

PACIENTAMS, atvykusiems su teritorinių ligonių kasų pažymomis reabilitacijai, visam reabilitacijos laikotarpiui priklauso NEMOKAMAS apgyvendinimas standartinėse palatose, maitinimas (tris kartus per dieną), gydymas vaistais, gydytojų konsultacijos, pagal sveikatos būklę reikalingi tyrimai, veiksmingiausios reabilitacijos procedūros. Paslaugos, viršijančios ligonių kasų apmokamo krepšelio apimtį, taip pat papildomi tyrimai (esant pageidavimui) apmokami pagal įstaigoje patvirtintą kainyną. 

Jūsų dažniausiai užduodami klausimai:

 • Kokius dokumentus reikia  turėti atvykstant reabilitaciniam gydymui?
 1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 2. Išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a).
 • Kas rūpinasi reikiamais dokumentais siunčiant pacientą stacionarinei ir ambulatorinei reabilitacijai (reabilitacija II, palaikomoji reabilitacija, ambulatorinė reabiltacija II, I)?

Reikiamų dokumentų tvarkymu rūpinasi patys medikai. Per vieną darbo dieną elektroniniu būdu iš TLK gaunamas atsakymas, ar pacientui minėto gydymo išlaidos bus kompensuojamos. Apie TLK išduotą elektroninę pažymą ligonį turi informuoti į reabilitaciją siunčiantis gydantysis gydytojas.

 • Kas tęsia nedarbingumo pažymėjimus medicininės reabilitacijos laikotarpiui?

Nedarbingumo pažymėjimus medicininės reabilitacijos laikotarpiui tęsia įstaigos gydytojas kartu su skyriaus vedėju, vadovaudamiesi Nedarbingumo pažymėjimų bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų davimo taisyklėmis.

 • Kas apsprendžia, kokia medicininė reabilitacija priklauso?

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams medicininę reabilitaciją ar sanatorinį gydymą skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai sprendžia gydantysis gydytojas pagal paciento sveikatos būklę. Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą jam parankiau vykti.

 • Ar atvykstant mokamoms procedūroms reikia privalomai turėti gydytojo siuntimą?

Nebūtina, bet „Pušyno kelias“ rekomenduoja turėti gydytojo rekomendacijas procedūroms atlikti. Nesant tokių rekomendacijų, tikslinga gydytojo konsultacija reabilitacijos centre. Jei pacientas/klientas neturi gydytojo rekomendacijų procedūrom atlikti ir atsisako sanatorijos gydytojų konsultacijos (mokamos), esant abejonių dėl galimų kontraindikacijų, procedūrą atliekantis specialistas gali atsisakyti ją atlikti.

 • Ar šalia reabilitacijos centro esanti mašinų stovėjimo aikštelė mokama?

Šalia reabilitacijos „Pušyno kelias“ yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Partneriai